TRnet
O nás
Naši partneři
Kariéra
Produkty & služby
Připojení k internetu
Internetové prezentace
Hlasové služby
Internetová bezpečnost
Další služby

Dokumenty
Aplikace
Reference
Internetové prezentace
Uživatelská sekce
Měření internetových linek (IPCNT)
Nastavení VoIP
WebMail
TRnet : Připojení k internetu, Internetové prezentace, Internetová bezpečnost, Hlasové služby
O nás
Naši partneři
Kariéra
Tiskové zprávy

Akce pro rodiny, žáky a studenty 19.08.2010

Od dnešního dne až do konce září probíhá akce pro rodiny se studentem na připojení k internetu za zvýhodněné tarify. Akce pro platí pro připojení v obcích s pokrytím sítě TRnet mimo město Třebíč.

Podrobné informace získáte na akčním letáku na titulní straně nebo na telefonu 602 55 99 62.


Výlukové servisní okno 27.05.2010

Z důvodu výměny hardware v datacentru sítě TRnet dojde ze soboty na naděli tedy z 29.5. na 30.5.2010 od 22:00 do 03:00 k plánované výluce internetových služeb. Po tuto dobu mohou být služby internetu v různých časových intervalech nedostupné.

Omlouváme se za případné problémy.


Oznámení o typu rozhraní veřejné komunikační sítě 05.04.2010

Společnost DIGITAL ACTION s.r.o. oznamuje dle §73 odst. 7 zákona č.127/2005 Sb., o elektronických komunikacích, typy rozhraní její veřejné komunikacčí sítě pro připojení přístrojů.

Podrobné specifikace naleznete v přiloženém dokumentu ke stažení


Nové poštovní servery pro Třebíč 26.06.2009

Dnes byly spuštěny do provozu nové servery pro elektronickou poštu zákazníků sítě TRnet. Nově jsou nyní k dispozici dva nezávislé servery pro přijímanou a odesílanou poštu. Pokud máte Vaše Email schránky umístěné na těchto serverech, zkontrolujte si prosím nastavení Vašeho poštovního klienta (Microsoft Outlook, Outlook Expres, Thunderbird apod.). Správné nastavení serverů je toto:

Server POP3: pop3.trnet.cz
Server SMTP: relay.trnet.czOznámení o typu rozhraní veřejné komunikační sítě 05.04.2009

Společnost DIGITAL ACTION s.r.o. oznamuje dle §73 odst. 7 zákona č.127/2005 Sb., o elektronických komunikacích, typy rozhraní její veřejné komunikacčí sítě pro připojení přístrojů.

Podrobné specifikace naleznete v přiloženém dokumentu ke stažení


Informace o výpadku služeb sítě TRnet 07.04.2008

Vážení zákazníci, omlouváme se za výpadek služeb v sobotu 5.4.2008 způsobený rekonstrukcí technologie zakončení optického kabelu firmy GTS Novera na rozvodně v Řípově. Podle informací GTS měla být k dispozici záložní linka, která však selhala. Vzniklou situaci nyní řešíme s vedením GTS Novera.


Informace o plánované odstávce služeb síte TRnet 18.03.2008

Vážená paní, vážený pane, dovolujeme si Vás informovat, že v termínu od pátku 21.03.2008 18:00 do soboty 22.03.2008 10:00 probehne plánovaná odstávka služeb síte TRnet. Důvodem je stěhování technologie našeho hlavního uzlu sítě do nového objektu a současné zvýšení kapacity páteřní linky do internetu. Této odstávky využijeme i k nezbytné údržbe, drobným opravám a výměně záložních zdrojů napájecího napětí.

Vzhledem k rozsahu prací a návaznostem na další dodavatele není možno provést tyto operace odděleně. Předpokládáme ukončení prací v sobotu, v časných ranních hodinách. Drobná prerušení služeb se mohou objevit i v prubehu víkendu pri doladování konfigurací nových sítových prvku.

Tyto zmeny přinesou:
  • vyšší prenosovou kapacitu síte TRnet do zahranicí a do NIX (propojovací centrum ceských sítí)
  • vyšší spolehlivost technologie hlavního uzlu síte TRnet (nové záložní zdroje, klimatizace, atd.)
  • možnost hostování firemních serverů, tedy rychlejší internet a tedy kvalitnejší služby Vám, našim zákazníkum
Pevně věřrím, že toto výjimečné omezení služeb naší sítě pochopíte a budete i nadále spokojeni s našimi službami.


Nové Všeobecné podmínky 01.05.2007

Provozovatel sítě TRnet, společnost Digital Action s.r.o., vydal nové Všeobecné podmínky poskytování služeb elektronických komunikací, které nyní přesněji definují poskytované služby, zahrnují nově poskytované služby a také nově zavádějí jasná pravidla SLA (Service Level Agreement) tedy parametry dostupnosti a náhrady za nedostupnost služby.Nově platné Všeobecné podmínky jsou volně dostupné v elektronické podobě na webu


Plánovaná noční výluka části sítě TRnet 19.4.2007 12.04.2007

Dovolujeme si oznámit, že dne 19.4.2004 (čtvrtek) v čase od 23:00 do 04:00 (pátek) se uskuteční plánované "Výlukové servisní okno" pro zajištění údržby zařízení a pro zajištění prací, souvisejících s rozvojem technické infrastruktury sítě TRnet.

V uvedené době dojde k výluce dodávky konektivity, následně bude docházet k odpojování a znovu připojování jednotlivých částí sítě dle prováděných pracích na infrastruktuře sítě TRnet.

V případě dotazů na toto plánované "Výlukové servisní okno" volejte níže uvedené telefonní číslo nebo použijte e-mail adresu: helpdesk@trnet.cz


Změna DNS sítě TRnet 09.02.2007

Upozoroňujeme všechny uživatele sítě TRnet, že k dnešnímu dni byl ukončen provoz starých DNS serverů na IP adresách "212.158.155.5" a "82.99.132.133" a tyto byly nahrazeny novými:

Primární DNS: 89.31.160.5
Sekundární DNS: 89.31.163.3

Pokud máte uvedeny ve Vaší konfigurace púvodní DNS záznamy, doporučujeme je co nejdříve změnit na nové.


Nový přístupový bod Motorola Canopy(tm) 07.11.2006

Spustili jsme do plného provozu nový přístupový bod Motorola Canopy(tm) na objektu Lavického B1 (první bytový dům u Billy), určený pro klienty z Týna. Azimut 180st. šířka hlavního laloku 60st.


Uzavřeli jsme smlouvu s obcí Hostákov 06.11.2006

Uzavřeli jsme smlouvu s obcí Hostákov. V této obci lze nyní získat veškeré služby sítě TRnet včetně levného telefonování TRnet VOICE.


Došlo k přerušení dodávky služeb 03.11.2006

V pátek 3.11.2006 došlo na 60 minut k přerušení dodávky služeb z distribučního bodu Nemocnice Družstevní, které postihlo klienty jižní a jihovýchodní části Třebíče. Důvodem byla havárie koncentrátoru Cisco. Všem uživatelům se omlouváme za výpadek připojení k internetu i hlasových služeb.


Došlo k přerušení dodávky služeb 03.11.2006

V pátek 3.11.2006 došlo na 60 minut k přerušení dodávky služeb z distribučního bodu Nemocnice Družstevní, které postihlo klienty jižní a jihovýchodní části Třebíče. Důvodem byla havárie koncentrátoru Cisco. Všem uživatelům se omlouváme za výpadek připojení k internetu i hlasových služeb.


Uzavřeli jsme smlouvu s městem Okříšky 01.10.2006

Uzavřeli jsme smlouvu s městem Okříšky na dodávku konektivity pro jejich metropolitní kabelovou síť. Projektování trasy a její realizace proběhla v září letošního roku. Od 1.10.2006 je již kabelová síť Okříšky napájena ze sítě TRnet.


Připojili jsme obec Ptáčov 01.08.2006

Připojili jsme obec Ptáčov. V této obci lze nyní získat veškeré služby sítě TRnet včetně levného telefonování TRnet VOICE.


Informace o plánovaném výpadku části sítě TRnet 30.06.2006

Vzhledem k plánovaným revizím a výměně části technologie dodavatele energie, společnosti E-On, dojde v pátek 30. června 2006 k výpadku napájení na jednom z přístupových bodů sítě TRnet. Tento výpadek může mít za následek výpadek konektivity internetu u klientů, kteří jsou připojeni na přístupový bod "Komín Bopo - Třebíč Borovina". Omlouváme se proto uživatelům, připojeným na tento bod za případné vzniklé problémy.


Hlasové služby (TSP) 01.04.2006

Síť TRnet se oficiálně stává poskytovatalem hlasových služeb (TSP). Máte-li zájem o opravdu levné telefonování prostřednictvím technologie VoIP, podívejte se na prospekt naší nové službyTRnet VOICE, který najdete _zde_.


Rekonstrukce internetové prezentace SPŠT a SOUT Třebíč 23.03.2006

Dokončili jsme kompletní rekonstrukci internetovoé prezentace Střední průmyslové školy technické a Středního odborného učiliště v Třebíči. Cílem rekonstrukce byl redesign stávající prezentace a převod informací ze statických html stránek do redakčního systému webOffice.

Rozsáhlá prezentace je zaměřena na představení nabídky školy, podrobných informacích o studijních oborech, kurzech a školeních, které škola provozuje. Součástí redakčního systému je centralizovaná správa dokumentů, kterých je na prezentaci www.spst.cz publikováno velké množství. Prezentace je propojena s vnitřním informačním systémem školy Bakaláři, ze kterého se do prezentace importuje část agendy školy (rozvrhy hodin, rozpisy suplování, apod.) Web si můžete prohlédnout na adrese: www.spst.cz.


Síť TRnet spouští novou technologii Motorola Canopy(tm) 01.02.2006

Síť TRnet spouští novou technologii Motorola Canopy(tm) pro vysokorychlostní připojení našich klientů k síti Internet. Tato technologie již plně podporuje QoS (Quality of service) a další normy potřebné pro kvalitní připojení a plnohodnotné nasazení hlasových služeb.


Redesign a upgrade redakčního systému portálu HOAX.cz 10.01.2006

Na přelomu roku jsme spustili novou verzi portálu HOAX.cz. Portál, jehož první verzi jsme vytvářeli v roce 2001, prošel kompletním redesignem a rozšířením funkcionality. Veškerá data byla importována do aktuální verze redakčního systému webOffice tak, aby bylo docíleno maximální míry komfortu při jejich údržbě.

Součástí rekonstrukce webu bylo provedení optimalizace pro internetové vyhledávače (SEO). Aktuálně se HOAX.cz nachází ve vyhledávači Google na první pozici nejen při hledání slova "hoax", ale také mnoha dalších hledaných frází. Více informací o zakázce naleznete v našich referecích. Portál můžete navštívit na adrese www.hoax.cz.


Internetová prezentace finalisty soutěže Česko hledá Superstar, Petra Bende 07.11.2005

Ve spolupráci s agenturou D.A.N. production jsme vytvořili novou internetovou prezentaci pro stříbrného finalisty soutěže Česko hledá Superstar, Petra Bende. Prezentace byla vytvořena s důrazem kladeným na multimediální zaměření webu. Obsah prezentace je kompletně spravován redakčním systémem webOffice. Grafický návrh a technická realizace prezentace je dílem společnosti DIGITAL ACTION, s.r.o., agentura D.A.N. production zajisitla copywriting a správu obsahu prezentace. Prezentaci můžete shlédnout na adrese www.petrbende.cz


Informace o plánovaných výpadcích sítě TRnet 19.10.2005

V pátek 28.10.2005 dojde k několika výpadkům sítě TRnet v důsledku upgradu technologie ČRa na vysílači Klučovská hora.

Upgrade je nezbytný pro brzké navýšení kapacity páteřní linky TRnetu. Výpadky jsou plánovány mezi 7 - 19 hodinou.

Věříme, že upgrade konektivity přispěje ke zkvalitnění námi poskytovaných internetových služeb a omlouváme se všem klientům za vzniklé problémy.


Dodávka řešení internetové prezentace s redakčním systémem webOffice pro Nemocnici Třebíč 18.10.2005

Dokončili jsme veškeré práce spojené s kompletní rekonstrukcí internetové prezentace Nemocnice Třebíč.

Nemocnice Třebíč vypsala na zmíněnou rekonstrukci stávajícícho webu výběrové řízení v průběhu letošního léta. Výběrové řízení, kterého se účastnilo několik třebíčských a brněnských firem, vyhrála společnost DIGITAL ACTION zejména na základě předloženého grafického návrhu a navrhnutému způsobu řešení prezentace, postaveném na implementaci redakčního systému webOffice.

Nově vytvořená prezentace bude nadále provozována na serverech společnosti DIGITAL ACTION v hostingovém centru v Praze.


Rozšíření a redesign internetové prezentace společnosti Agstav Třebíč 15.08.2005

Dokončili jsme redesign a rozšíření struktury internetové prezentace stavební společnosti AGSTAV Třebíč. Součástí zakázky bylo implementace redakčního systému pro správu obsahu ve všech částech prezentace. Nově byly vytvořený speciální moduly redakčního systému pro prodej realit. Prezentaci můžete shlédnout zde na adrese www.agstavtrebic.cz.


Realizace zakázky pro Centrum Filmové Zábavy - CENTRAL FILM 01.05.2005

Součástí zakázky byla technická realizace Centra Filmové Zábavy CENTRAL FILM - největší on-line DVD půjčovny na Vysočině.

Jednotlivé součásti dodávky:
- kompletní dodávka informačních technologií (servery, stanice, informační terminály)
- odbavovací výpujční software
- vytvoření firemní grafiky (loga, propragační materiály)
- realizace multimediální internetové prezentace
- vytvoření animovaného spotu pro použití na internetu i ostatních reklamních médiích

Internetová prezentace www.centralfilm.cz je v současné době v DEMO provozu s omezenými funkcemi. V nejbližší době však bude plně funkční s možností provádění on-line rezervací titulů.


Nová web prezentace Vodohospodářské stavby AQUASYS spol. s r.o. 19.04.2005

Dokončili jsme internetovou prezentaci pro společnost AQUASYS spol. s r.o. Žďár nad Sázavou. Obsah prezentace je kompletně spravován pomocí redakčního systému. Prezentace bude nadále rozšiřována o vybrané moduly CMS. V současné době připravujeme anglickou verzi webu. Prezentaci si můžete prohlédnout na adrese www.aquasys.cz.


Informace o plánovaném výpadku sítě TRnet 17.03.2005

Dne 27.3.2005 proběhne upgrade hardware některých zařízení ČRa. V souvislosti s tímto upgradem dojde v době od 00:00 do 06:00 hod. k mimořádné výluce internetových služeb. České Radiokomunikace se tímto omlouvají všem klientům sítě TRnet za způsobené problémy.


Internetová prezentace energy drinku POWER HORSE 07.12.2004

Dokončili jsme internetovou prezentaci pro výhradního distributora energy drinku POWER HORSE do České Republiky. POWER HORSE je druhý nejprodávanější energy drink na světě!

Obsah prezentace je spravován redakčním systémem, důraz při tvorbě byl kladen na grafické ztvárnění (flash animace na téma "Keep energised around the clock").

Doplňte si energii při surfování (nejenom) na internetu na adrese www.power-horse.cz.


Upgrade rychlosti páteřní linky a všech linek klientů sítě TRnet 03.11.2004

Vzhledem k dynamice růstu potřeb našich klientů a vývoji na trhu internetových služeb jsme se letos rozhodli provést plánované navýšení kapacity naší hlavní páteřní linky do ostatních českých sítí a do zahraničí s výrazným předstihem. Obvykle plánujeme tento update až na přelom roku.

Z tohoto důvodu můžeme s předstihem provést i naše tradiční a pravidelné navyšování kapacity všem klientům sítě TRnet. Toto navyšování provádíme obvykle jednou za rok, v březnu - měsíci internetu, jako poděkování za trvalou přízeň našim klientům. Vzhledem k faktu, že se již několik let řídíme heslem "u nás je měsíc internetu každý den", rozhodli jsme se provést zmiňované upgrady klientských linek již nyní. O nových parametrech budeme všechny klienty informovat dopisem.

Team sítě TRnet